O nás

PAN usnadňuje aplikování výživového konceptu „celistvé rostlinné stravy“ ( whole food, plant-based ) do klinické praxe i každodenního života zdravotníků, dalších odborníků, spolků a široké veřejnosti, a to za cílem podpořit zdraví naší populace. Pro zmíněný cíl vykonáváme tyto aktivity:

● poskytujeme vzdělávání o vlivu výživy na léčbu a prevenci onemocnění dle zásad medicíny založené na důkazech.

● vytváříme prostor a nástroje, které usnadní pochopení preventivního a terapeutického významu výživy ve zdraví a nemoci.

● podporujeme a spojujeme odhodlané lidi v ČR i ve světě za účelem zlepšení efektivity v různých podmínkách a v závislosti na regionálních zvyklostech

● posilujeme a podporujeme výzkum v oblasti výživy a zdravého životního stylu.

NÁŠ TÝM

 

Mgr. Dagmar Štruncová

Předsedkyně
víceFarmaceutka se zkušenostmi z Edinburghu a SÚKL, nyní studentka doktorského studia na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity v oboru výživy a hrdá maminka.

MUDr. Jakub Hurych

Člen představenstva
víceZačínající klinický mikrobiolog ve FN Motol, učitel mediků na 2. LF UK a postgraduální student střevního mikrobiomu, milovník kávy, nadšený maratonec a kritický „kytkožrout“. Jeden z autorů učebnice Lékařská mikrobiologie – repetitorium.

Daniela Svatoňová

Člen
více… bude doplněno

MUDr. Roman Štícha

Místopředseda (Praha)
víceOrtoped ve FN Motol, který je zároveň nadšeným sportovcem a propagátorem zdravého životního stylu. Kromě toho, že se věnuje pohybové medicíně, je také jedním z autorů učebnice Lékařská mikrobiologie – repetitorium.

Eliška Filipová

Člen
víceStudentka laboratorní diagnostiky ve zdravotnictví na fakultě FBMI. Zajímá se o mikrobiologii a ve volném čase o zdravou výživu a sport.

MUDr. Radana Dymáčková

Místopředsedkyně (Brno)
víceVedoucí lékařka lůžkového oddělení radiační onkologie v Masarykově onkologickém ústavu, externí lékařka v Hospici svaté Alžběty, se zájmem o integrativní medicínu a výživu.

MUDr. Dominika Čápová

Člen
více…bude doplněno

PORADNÍ SBOR

Michael Greger, MD

Michael Greger, M.D., F.A.C.L.M., je lékař, autor bestselleru New York Times „How not to die“ a mezinárodně uznávaný řečník a odborník v oblasti veřejného zdraví. Dr. Greger se intenzivně věnuje zejména výživě a výsledky jeho práce můžete vidět na webu NutritionFacts.org. ... read more

Současné vědecké důkazy ukazují směrem ke stravě založené na minimálně průmyslově zpracovaných potravinách, které jsou převážně rostlinného původu - zejména ovoce, zeleninu, celozrnné obiloviny, luštěniny, různé druhy koření, ořechy a semínka.

Tak se vysvětluje termín “celistvá rostlinná strava”. Naším posláním je monitorovat poslední výzkumy, abychom průběžně přehodnocovali a aktualizovali předkládané informace a doporučení.

Michael Greger, M.D., F.A.C.L.M., je lékař, autor bestselleru New York Times “How not to die” a mezinárodně uznávaný řečník a odborník v oblasti veřejného zdraví. Dr. Greger se intenzivně věnuje zejména výživě a výsledky jeho práce můžete vidět na webu NutritionFacts.org.