O nás

PAN usnadňuje aplikování výživového konceptu „celistvé rostlinné stravy“ ( whole food, plant-based ) do klinické praxe i každodenního života zdravotníků, dalších odborníků, spolků a široké veřejnosti, a to za cílem podpořit zdraví naší populace. Pro zmíněný cíl vykonáváme tyto aktivity:

● poskytujeme vzdělávání o vlivu výživy na léčbu a prevenci onemocnění dle zásad medicíny založené na důkazech.

● vytváříme prostor a nástroje, které usnadní pochopení preventivního a terapeutického významu výživy ve zdraví a nemoci.

● podporujeme a spojujeme odhodlané lidi v ČR i ve světě za účelem zlepšení efektivity v různých podmínkách a v závislosti na regionálních zvyklostech

● posilujeme a podporujeme výzkum v oblasti výživy a zdravého životního stylu.

NÁŠ TÝM

 

Mgr. Dagmar Štruncová

Předsedkyně
víceFarmaceutka se zkušenostmi z Edinburghu a SÚKL, nyní studentka doktorského studia na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity v oboru výživy a hrdá maminka.

MUDr. Jakub Hurych

Člen představenstva
víceZačínající klinický mikrobiolog ve FN Motol, učitel mediků na 2. LF UK a postgraduální student střevního mikrobiomu, milovník kávy, nadšený maratonec a kritický „kytkožrout“. Jeden z autorů učebnice Lékařská mikrobiologie – repetitorium.

Daniela Svatoňová

Člen
více… bude doplněno

MUDr. Roman Štícha

Místopředseda (Praha)
víceOrtoped ve FN Motol, který je zároveň nadšeným sportovcem a propagátorem zdravého životního stylu. Kromě toho, že se věnuje pohybové medicíně, je také jedním z autorů učebnice Lékařská mikrobiologie – repetitorium.

Eliška Filipová

Člen
víceStudentka laboratorní diagnostiky ve zdravotnictví na fakultě FBMI. Zajímá se o mikrobiologii a ve volném čase o zdravou výživu a sport.

MUDr. Radana Dymáčková, Ph.D.

Místopředsedkyně (Brno)
víceVedoucí lékařka lůžkového oddělení radiační onkologie v Masarykově onkologickém ústavu, externí lékařka v Hospici svaté Alžběty, se zájmem o integrativní medicínu a výživu.

MUDr. Dominika Čápová

Člen
více…bude doplněno

PORADNÍ SBOR

Michael Greger, MD

Michael Greger, M.D., F.A.C.L.M., je lékař, autor bestselleru New York Times „How not to die“ a mezinárodně uznávaný řečník a odborník v oblasti veřejného zdraví. Dr. Greger se intenzivně věnuje zejména výživě a výsledky jeho práce můžete vidět na webu NutritionFacts.org. ... read more

ČINNOST SPOLKU

Současné vědecké důkazy ukazují směrem ke stravě založené na minimálně průmyslově zpracovaných potravinách, které jsou převážně rostlinného původu - zejména ovoce, zeleninu, celozrnné obiloviny, luštěniny, různé druhy koření, ořechy a semínka.

Tak se vysvětluje termín “celistvá rostlinná strava”. Naším posláním je monitorovat poslední výzkumy, abychom průběžně přehodnocovali a aktualizovali předkládané informace a doporučení.

Michael Greger, M.D., F.A.C.L.M., je lékař, autor bestselleru New York Times “How not to die” a mezinárodně uznávaný řečník a odborník v oblasti veřejného zdraví. Dr. Greger se intenzivně věnuje zejména výživě a výsledky jeho práce můžete vidět na webu NutritionFacts.org.