O nás

PAN usnadňuje aplikování výživového konceptu „celistvé rostlinné stravy“ () do klinické praxe i každodenního života zdravotníků, dalších odborníků, spolků a široké veřejnosti, a to za cílem podpořit zdraví naší populace. Pro zmíněný cíl vykonáváme tyto aktivity:

● poskytujeme vzdělávání o vlivu výživy na léčbu a prevenci onemocnění dle zásad medicíny založené na důkazech.

● vytváříme prostor a nástroje, které usnadní pochopení preventivního a terapeutického významu výživy ve zdraví a nemoci.

● podporujeme a spojujeme odhodlané lidi v ČR i ve světě za účelem zlepšení efektivity v různých podmínkách a v závislosti na regionálních zvyklostech

● posilujeme a podporujeme výzkum v oblasti výživy a zdravého životního stylu.

NÁŠ TÝM

 

Mgr. Dagmar Štruncová

Předsedkyně
víceFarmaceutka se zkušenostmi z Edinburghu a SÚKL, nyní studentka doktorského studia na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity v oboru výživy a hrdá maminka.

MUDr. Jakub Hurych

Člen představenstva
víceZačínající klinický mikrobiolog ve FN Motol, učitel mediků na 2. LF UK a postgraduální student střevního mikrobiomu, milovník kávy, nadšený maratonec a kritický „kytkožrout“. Jeden z autorů učebnice Lékařská mikrobiologie – repetitorium.

Daniela Svatoňová

Člen
více… bude doplněno

MUDr. Roman Štícha

Místopředseda (Praha)
víceOrtoped ve FN Motol, který je zároveň nadšeným sportovcem a propagátorem zdravého životního stylu. Kromě toho, že se věnuje pohybové medicíně, je také jedním z autorů učebnice Lékařská mikrobiologie – repetitorium.

Eliška Filipová

Člen
víceStudentka laboratorní diagnostiky ve zdravotnictví na fakultě FBMI. Zajímá se o mikrobiologii a ve volném čase o zdravou výživu a sport.

MUDr. Radana Dymáčková, Ph.D.

Místopředsedkyně (Brno)
víceVedoucí lékařka lůžkového oddělení radiační onkologie v Masarykově onkologickém ústavu, externí lékařka v Hospici svaté Alžběty, se zájmem o integrativní medicínu a výživu.

MUDr. Dominika Čápová

Člen
více…bude doplněno

ČINNOST SPOLKU